MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå+ 2851433
*
nr 285 1433
Byrå+
Spegel ,Lampetter
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/11 19:41:01
1
150 kr
16/11 22:52:26
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer byrå byråar lampetter lamphållare ljushållare spegel väggljusstakar väggljusstake
-
5170 Byrå
5-lådig. Bredd: 82 cm, djup: 46 cm, höjd: 10 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:33
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:44
-
5040 Miniatyrbyrå
omkring 1900. Bredd: 19 cm, djup: 8 cm, höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:05
-
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:52
-
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:10
*
Byrå+
nr 285 1433
Byrå+
Spegel ,Lampetter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/11 19:41:01 | 1 | 150 kr |
16/11 22:52:26 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer byrå byråar lampetter lamphållare ljushållare spegel väggljusstakar väggljusstake
-
5170 Byrå
5-lådig. Bredd: 82 cm, djup: 46 cm, höjd: 10 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:33 -
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11 -
5389 Byrå
NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag a..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:44
-
5040 Miniatyrbyrå
omkring 1900. Bredd: 19 cm, djup: 8 cm, höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:05 -
5239 Rullklaffsekre..
mahogny, 1800-tal. Bredd: 122 cm, djup: 55 cm, höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:52 -
5331 Skänk
1800-tals replica, (nutida), SELVA Spanien. Bredd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:10